زومیت

اپلیکیشن گوگل گاگل جای خود را به اپلیکیشن مستقل گوگل لنز می‌دهد

اپلیکیشن گوگل گاگل جای خود را به اپلیکیشن مستقل گوگل لنز می‌دهد

آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن گوگل گاگل، کاربران را به نصب اپلیکیشن مستقل گوگل لنز دعوت می‌کند.

گوگل لنز در سال گذشته‌ی میلادی برای اولین بار معرفی شد؛ این اپلیکیشن، شباهت‌های بسیاری به اپلیکیشن گوگل گاگل (Google Goggles) دارد. هر دو برنامه برای تشخیص اشیاء در تصاویر طراحی شده‌اند؛ البته برنامه‌ی گوگل لنز، به‌لطف بهره‌مندی از هوش مصنوعی به‌مراتب قوی‌تر از گوگل گاگل عمل می‌کند. در عمل دیگر برنامه‌ای به‌نام گوگل گاگل وجود ندارد و اخیرا به‌روزرسانی را دریافت کرده که عملا برنامه را از رده خارج می‌کند.

برنامه‌ی گوگل گاگل، از سال ۲۰۱۴ تاکنون، اولین به‌روز رسانی خود را دریافت کرده‌ است. در این به‌روز رسانی، وقتی کاربر قصد دارد برنامه را باز کند، با جمله‌ی «سلام، گوگل لنز!» مواجه می‌شود؛ و از کاربران خواسته می‌شود برنامه‌ی جدید و مستقل گوگل لنز را نصب کنند.

گوگل گاگل

مقاله‌های مرتبط:

  • گوگل لنز با اپلیکیشن دوربین یکپارچه خواهد شد
  • گوگل لنز به انتخاب هوشمند متن و جستجوی بی‌درنگ مجهز می‌شود

پیشتر اپلیکیشن مستقل گوگل لنز منتشر شده است. به‌نظر می‌رسد خیلی عجیب است که گوگل، کاربران را به نصب اپلیکیشن گوگل لنز هدایت می‌کند. ممکن است کاربران تمایلی به ترک برنامه‌ی نصب شده‌ نداشته باشند. از سوی دیگر، گوگل لنز تنها روی دوازده گوشی یا بیشتر نصب می‌شود که هیچ‌کدام گوشی‌های سال ۲۰۱۴ به بعد نیستند.

با این حال کاربرانی که تمایل به نصب اپلیکیشن گوگل گاگل دارند؛ می‌توانند نسخه‌ی قدیمی آن را از APKMirror دریافت کنند. البته آخرین نسخه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ی برنامه که پیام دعوت به گوگل لنز را نشان می‌دهد نیز در APKMirror موجود است.

گوگل برای خنک‌سازی دیتاسنترهای خود از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد معرفی پیکسل بوک جدید گوگل با نمایشگر ۴K و حافظه‌ رم ۸ گیگابایتی اولین فروشگاه خرده‌فروشی گوگل در شیکاگو راه‌اندازی می‌شود رشد ۱۸۷ درصدی بازار اسپیکرهای هوشمند در فصل دوم ۲۰۱۸ گوگل نمایشگر هوشمند مبتنی بر گوگل اسیستنت می‌سازد منبع androidpolice