اخبار ورزشی

کی روش از تیم بکهام بازیکن آورد/ کارنامه عجیب ترین بازیکن لیست تیم ملی +عکس

سرویس ورزش مشرق – قرار گرفتن اسامی یکی دو بازیکن در آخرین لیست تیم ملی برای اعلام به فیفا نشان داد کی روش همچنان می تواند اهالی فوتبال و مخاطبان تیم ملی را غافلگیر کند و البته به همه فهماند که او همچنان نگاه تیزبینی در رصد فوتبالیست های ایرانی در سراسر دنیا دارد و حتی لیگ ام ال اس (MLS) آمریکا را هم از نظر دور نداشته است.

مروری بر آنچه در این مدت بر استیون (مهرداد)  بیت آشور گذشته تا دوباره نظر کی روش را جلب کرده نشان می دهد دعوتش چندان هم بی مورد نبوده است.

*رقابت با وریا و رامین!

مهرداد بیت آشور ۳۱ ساله و دارای ۷۲ کیلو وزن و ۱۷۸ سانتی متر قد است که پست تخصصی اش دفاع راست است. او اگر در لیست نهایی کی روش بماند باید برای بازی در ترکیب اصلی با وریا غفوری و رامین رضاییان رقابت کند. البته در ترانسفر مارکت درباره پست او بازی در دفاع میانی و چپ هم قید شده است.

*آخرین بازی بیت آشور برای تیم ملی!

بیت آشور آخرین بازی اش برای تیم ملی ایران را در تاریخ نهم خرداد ماه سال ۱۳۹۳ انجام داد. دیدار دوستانه با آنگولا که آخرین بازی دوستانه ایران در راه جام جهانی ۲۰۱۶ برزیل هم محسوب می شد. مصافی که نتیجه اش یک – یک شد. حدود ۳ سال و ۱۱ ماه و ۱۵ روز قبل!

*۶ بازی ملی و ۸ نیمکت نشینی!

او در همه مدت زمانی که با تیم ملی بود ۶ بار برای کی روش به میدان رفت. بیت آشور در ۸ دیدار دیگر هم روی نیمکت تیم ملی نشست که ۳ مسابقه آن در مرحله نهایی جام جهانی مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی بود.

*حضور در تیم های مطرح آمریکا

بیت آشور پس از بازگشت از جام جهانی به تیم های خوبی در لیگ آمریکا(MLS) رفت و نتایج خوبی هم با آنها گرفت. او در فصل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ دو سال در تیم “ونکوور وایت کپس” توپ زد، در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با تیم “تورنتو” بازی می کرد و در سال ۲۰۱۸ هم به “لس آنجلس گالکسی” پیوست که همگی از تیم های مطرح لیگ آمریکا هستند.

*مدافع گلزن و گلساز ایرانی در آمریکا!

مهرداد در تیم ونکوور و در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب ۲ و ۳ پاس گل داد تا ارزش هایش برای تیم باشگاهی اش را نشان دهد. او در تورنتو در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب ۱ و ۴ پاس گل داد و در سال ۲۰۱۸ هم با تیم لس آنجلس از مهره های مؤثر این تیم محسوب می شد که مانند سالهای قبل از نفرات ثابت در ترکیب اصلی تیمش بود. او در لس آنجلس در ۱۰ بازی یک گل زد و ۳ پاس گل داد. تک گل او چند روز قبل به تیم دالاس زده شد تا نتیجه یک – یک رقم بخورد و تیمش از شکست نجات پیدا کند.

*یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی ظرف ۳ سال!

مهرداد بیت آشور در این مدت و با تیم های باشگاهی اش همواره در بالای جدول لیگ حضور داشت. او در سال ۲۰۱۵ با تیم ونکوور به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. سپس در سال ۲۰۱۶ با تورنتو نایب قهرمان لیگ شد و فصل را با رده دومی به پایان رساند. بیت آشور در سال ۲۰۱۷ موفق شد با همین تیم قهرمانی ام ال اس (MLS) را برای تیمش به ارمغان بیاورد.

*بازی در تیم بکهام!

بیت آشور حالا در تیمی توپ می زند که با ۵ قهرمانی بهترین تیم تاریخ لیگ (MLS) آمریکاست. تیمی که پیش از این و در همین سالهای اخیر ستاره ها و اسطوره هایی همچون دیوید بکهام را در خدمت داشت. بکهام ۶ سال قبل(فصل ۲۰۱۲) برای همین تیم توپ می زد. از دیگر ستاره های این تیم استیون جرارد، اشلی کول، جیووانی دوس سانتوس، رابی کین و داناوان (کاپیتان تیم ملی آمریکا) را هم می توان نام برد.