دکوراسیون

چیدمان فرش در منزل، پاسخ به ۵ پرسش متداول شما

در اردیبهشت ماه، شما دوستان همیشه همراه منزل و چیدانه در مورد اشکالات دکوراسیون خود سوال پرسیدید. یکی از رایج ترین ایراداتی که در بیش تر خانه های ایرانی به چشم میخورد انتخاب نامناسب شکل یا سایز فرش و نحوه پهن کردن آن است! با چیدانه همراه باشید! در این مطلب از سری مطالب مشاوره دکوراسیون قصد داریم به تمام سوالات شما در مورد رنگ، سبک، شکل، اندازه و شیوه درست پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل، پاسخ دهیم.

دغدغه شما در اردیبهشت ماه: فرش های اصیل ایرانی و مبلمان مدرن

برای استفاده از هر دوی این وسایل با سبک های متفاوت باید قوانین سبک تلفیقی را رعایت کنید. اگر مبلمانتان مدرن است و فرش اصیل ایرانی استفاده کرده اید؛ در کنارش از اکسسوری های اصیل ایرانی دیگر هم استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید طرح کف پوش منزلتان است. اگر کف پوش منزلتان طرح دار است از طرح های منظم تر و سادهتر فرش ایرانی استفاده کنید.

برای آشنایی بیش تر با طرح های فرش اصیل ایرانی مطلب کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟ را مطالعه کنید.

سوالات پر تکرار شما درمورد فرش در دکوراسیون منزل

۱- منزلمان پذیرایی و نشیمن متصل دارد که سه فرش برای پوشاندن کف لازم است. هیچ دیواری هم بینشان وجود ندارد. آیا فرش ها باید مثل هم باشند؟

در خانه هایی که با فضای یکپارچه روبه رو هستیم، قطعا به فکر جداسازی فضاها می افتیم. بهتر است فضای نشیمن یا تی وی روم از فضای پذیرایی که بیشتر حالت رسمی تر دارد، جدا شود. استفاده از فرش های متفاوت یکی از ساده ترین راهکار های جداسازی فضاها از یکدیدگر است. درست است که فرش ها باهم متفاوت هستند اما باید هماهنگی نیز باهم داشته باشند. می توانید از یک طرح فرش، دو رنگ را تهیه کنید تا وحدت طرح داشته باشند یا دو طرح متفاوت ولی با ترکیب رنگ مشابه انتخاب کنید تا در عین تفاوت وحدت رنگ نیز در آن ها به چشم بخورد.