اخبار ورزشی

تیمی که بدون گل خورده از جام جهانی حذف شد! +عکس و فیلم

ویژه نامه جام جهانی مشرق – بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.

از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی ۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFA منتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان «صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم. تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با ۱۰۰ اتفاق و شخصیت مهم تاریخ جام جهانی با مشرق همراه باشید.

برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران


۳۳ روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش مشرق، تیم ملی سوئیس در ۱۰ دوره حضور خود در جام جهانی ۳۳ بازی انجام داده و ۳ بار (سالهای ۱۹۳۴،۱۹۳۸ و ۱۹۵۴) موفق به حضور در جمع ۸ تیم پایانی مسابقات شده است.

آخرین باری که سوئیس به جام جهانی راه نیافت به سال ۲۰۰۲ بر می گردد و از آن به بعد همیشه یکی از مسافرین قطعی جام جهانی بوده است.

شاید جالب باشد بدانید در سال ۲۰۰۶ سوئیس بدون دریافت یک گل از جام جهانی کنار رفت؛ دو برد ۲-۰ برابر کره جنوبی و توگو و یک تساوی بدون گل مقابل فرانسه در مرحله گروهی حکم به صعود سوئیس به عنوان صدرنشین داد. در مرحله یک هشتم نهایی هم تقابل سوئیس با اوکراین در پایان ۱۲۰ دقیقه به تساوی بدون گل انجامید ولی در ضربات پنالتی اوکراین ۳-۰ برنده و سوئیس بدون گل خورده حذف شد!

حالا سوئیس امیدوار است در جام جهانی ۲۰۱۸ که با برزیل، کاستاریکا و صربستان همگروه است به مراحل بالاتر راه یابد.

به همین بهانه سایت فیفا کلیپی را منتشر کرده که در ادامه می بینید:

دانلودبه گزارش مشرق، «توره کلر» سوئدی (بازیکن سمت راستی) مسن ترین بازیکنی است که موفق به انجام هت تریک در جام جهانی شده است. او در سن ۳۳ سالگی موفق به این کار شد.

این مهاجم بلند بالا این کار را در جام جهانی ۱۹۳۸ فرانسه انجام داد، او در برد قاطع ۸-۰ کشورش مقابل کوبا هت تریک کرد. جالب آن که هم تیمی او، گوستاو وترستروم نیز موفق شد در آن بازی سه گل به ثمر برساند.
فرانسه برای کلر مقصدی خوشایند بود، چرا که ۱۴ سال پیش از آن، در المپیک ۱۹۲۴ پاریس، او که در آن زمان نوجوانی بیش نبود، موفق شد مدال برنز را به دست بیاورد.

در همین رابطه بخوانید: