اخبار ورزشی

پرسپولیس قادر به تغییر سیستم نیست/ تیم برانکو شوتزن خوب ندارد!

سرویس ورزش مشرق – تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار مقابل الجزیره موفق شد با نتیجه ۱-۲ و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت ۴-۴ با گل زده بیشتر در خانه حریف به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

اینکه چرا پرسپولیس پس از زدن گل خیلی سریع (مانند دیدار رفت) دروازه خود را باز شده دید و مسایلی از این دست محور گفت و گوی مشرق با یکی از پیشکسوتان این تیم بود.

حسین کلانی در گفت و گو با مشرق، درباره دیدار پرسپولیس – الجزیره در تهران حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

*چرا پرسپولیس سخت به الجزیره گل زد؟

– متأسفانه مهاجمان پرسپولیس و هافبک های تیم تمایلی به شوت زدن ندارند! به نظرم این تیم باید کمی هم تمرین شوتزنی کند. البته هر دو گل این دیدار با شوت به ثمر رسید ولی یکی از شوتزن ها سید جلال حسینی بود که از عقب زمین جلو رفت تا جور هافبک ها و مهاجمان را بکشد. حتی علیپور که بهترین گلزن تیم است هم شوتزن نیست.

*دلیل عقب نشینی تیم پس از زدن گل چه بود؟

– باز هم باید بگویم متأسفانه پرسپولیس در حین بازی قادر به تغییر سیستم دادن نیست. این ایراد از چیست و از کیست را باید از کادر فنی پرسید چون ما از تلویزیون بازی را نگاه می کنیم و از مسایل درون تیم بی اطلاع هستیم ولی این ایراد به برانکو وارد است که تیمش بعد از گل زدن نمی تواند تغییر سیستم بدهد.

* چه تغییری؟

– مسلم است که تیمی که گل می خورد هیجان و انگیزه پیدا می کند تا برای جبران آن جلو بکشد ولی پرسپولیس مانند دیدار رفت و دیگر بازیها بعد از گل به یکباره عقب نشینی می کند و مشخص است که فقط به دفاع فرو می رود و این برای هر تیمی حتی تیم های بزرگ دنیا خطرناک است چون ضریب دریافت گل را بالا می برد.

*آیا الجزیره تیم ضعیفی به نظر می رسید؟

– به هیچ عنوان تیم ضعیفی نبود. اتفاقا خیلی خوب دفاع می کرد و در تجمع درون دفاع موفق بود ولی پرسپولیس بود که بدون شوتزنی می خواست به گل برسد.

*نقش برانکو در این برد تا چه حد بود؟

– برانکو کار خودش را تا مرحله گلزنی به درستی انجام داده بود ولی برای بعد از آن برنامه ای به تیم نداده بود یا داده بود و بازیکنان آن را اجرا نمی کردند. چون تا قبل از گل پرسپولیس یا بعد از دریافت گل از الجزیره ما هرگز بیرانوند را نمی دیدیم ولی به محض به ثمر رسیدن گل اول و دوم پرسپولیس کل بازی به محدوده زمین تیم پرسپولیس منتقل می شد و این ایراد کمی نیست.

* اعلام لیست تیم ملی روی تیم پرسپولیس تأثیر داشت؟

– نه کی روش مربی بی تجربه ای است نه برانکو. اختلاف نظرشان را هم قبول ندارم. کی روش یک مربی علاقمند به ایران و فوتبال ماست و با علاقه کار می کند. او قطعا خواهان موفقیت تیم های ایرانی از تیم ملی گرفته تا باشگاه های ماست و از طرفی با توجه به آخرین مهلت برای ارسال اسامی تیم ملی این اتفاق تصادفی بود.

* پس چرا پرسپولیس مانند روزهای خوبش در لیگ از گل زده اش دفاع نمی کرد؟

– شاید خستگی و بی انگیزگی را هم باید به این موضوع اضافه کرد. به هر حال این تیم جشن قهرمانی اش را هم برگزار کرده و حالا تحت فشار قرار گرفتن کمی برای بازیکنان سخت است. شاید حتی آنها شب زنده داری های روزهای تعطیلات شان را آغاز کرده اند. به هرحال امیدوارم مشکلات تاکتیکی تیم به سرعت برطرف شوند تا دیگر با این دلهره و اضطراب بازی های پرسپولیس به ویژه بعد از گلزنی را نگاه نکنیم.