اخبار ورزشی

صعود استقلال با هت تریک رویایی تیام/ ذوب آهن یک گل کم آورد! +فیلم

 به گزارش مشرق، دیدار برگشت دو تیم استقلال و ذوب‌آهن در بازی برگشت دور یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۴۵ برابر هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان با برتری ۳ بر یک شاگردان شفر به اتمام رسید تا استقلال با نتیجه مجموع ۳ بر ۲ به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کند.

گل‌های استقلال را در این دیدار مامه تیام در دقایق ۱۱ از روی نقطه پنالتی، ۴۱ و ۶۴ به ثمر رساند و تک گل ذوب‌آهن را نیز قاسم حدادی‌فر در دقیقه ۶۵ وارد دروازه استقلال کرد.

خلاصه و گلهای دیدار استقلال و ذوب آهن را اینجا ببینید

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، مجید حسینی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان (امید نورافکن – ۴۴)، فرشید باقری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (جابر انصاری – ۸۴)، سرور جپارف، فرشید اسماعیلی (علی قربانی – ۸۹) و مامه تیام.

ترکیب ذوب‌آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، گورگی ولسیانی،‌ حمید بوحمدان،‌ میلاد فخرالدینی، قاسم حدادی‌فر (مهدی رجب‌زاده – ۷۱)، اکبر ایمانی، بختیار رحمانی (محمدرضا عباسی – ۷۹)،‌ مرتضی تبریزی (ربیع عطایا – ۵۸)، محمدرضا حسینی و کی‌روش استنلی.

نیمه اول
دقیقه یک:
مامه تیام در ثانیه‌های ابتدایی بازی خطایی شدید روی میلاد فخرالدینی انجام داد که بازی به جنجال کشیده شد و داور عمانی بازی مهاجم استقلال را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۱۰: گورگی ولسیانی با خطایی که روی آرمین سهرابیان انجام داد، داور را متقاعد کرد تا یک پنالتی به سود استقلال بگیرد.

دقیقه ۱۱: مامه تیام موفق شد خلاف جهت حرکت رشید مظاهری پنالتی استقلال را تبدیل به گل کند.

دقیقه ۱۵: میلاد فخرالدینی از روی ضربه ایستگاهی ارسالی خطرناک روی دروازه استقلال داشت که ضربه سر گورگی ولسیانی پس از برخورد به پژمان منتظری به بیرون رفت، اما داور متوجه کرنر نشد و ضربه دروازه اعلام کرد.

دقیقه ۱۹: سرور جپاروف در موقعیت خطرناکی می‌توانست دروازه ذوب‌آهن را باز کند، اما ضربه او راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: فرشید باقری با خطا روی بازیکن ذوب‌آهن با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۲۸: ارسال خطرناک به محوطه جریمه استقلال با دفع ناقص رحمتی همراه بود که بوحمدان توپ برگشتی را به سمت دروازه زد، اما این بار مدافعان مانع گل شدن توپ شدند.

دقیقه ۲۹: حمید بوحمدان پاس بلندی را پشت مدافعان استقلال دریافت کرد و ضربه‌ای را از زاویه بسته شلیک کرد که توپ پس از برخورد به تیر دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۲: مامه تیام در آفساید قرار گرفت و پس از سوت داور توپ را تبدیل به گل کرد که بازیکنان ذوب‌آهن معتقد بودند او باید کارت زرد دوم را دریافت کند.

دقیقه ۴۱: مامه تیام این بار پشت محوطه جریمه توپ را از آن خود کرد و با پای چپ و کات داخل پا به زیبایی توپ را به تور دروازه ذوب‌آهن چسباند.

نیمه دوم
دقیقه ۴۸:
قاسم حدادی‌فر از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که توپ او راهی اوت شد.

دقیقه ۵۰: محمدرضا حسینی پس از اعتراض شدید به توپ جمع‌کن بازی به دلیل تعلل در تحویل توپ در صحنه اوت، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۵۱: میلاد فخرالدینی با خطایی که روی تیام انجام داد، با کارت زرد داور روبه‌رو شد.

دقیقه ۶۴: وریا غفوری با حرکتی بسیار خوب و پاس رو به عقب برای تیام، زمینه‌ساز گل سوم استقلال شد تا هت‌تریک تیام به ثبت برسد.

دقیقه ۶۵: قاسم حدادی‌فر از پشت محوطه جریمه و از فاصله‌ای نسبتاً دور اقدام به شوتزنی کرد تا گل اول ذوب‌آهن را ثبت کند.

دقیقه ۶۷: خسرو حیدری با خطایی که انجام داد، کارت زرد را مقابل چشمان خود دید تا او هم جزو بازیکنان اخطاری بازی باشد.

دقیقه ۸۴: خسرو حیدری از سمت چپ پاسی را به دهانه دروازه ذوب‌آهن ارسال کرد که توپ به تیر دروازه برخورد کرد. در برگشت فرشید باقری قصد باز کردن دروازه این تیم را داشت که رشید مظاهری به خوبی مانع این کار شد.

دقیقه ۸۶: یک و دوی فرشید اسماعیلی با مامه تیام می‌توانست استقلال را به گل چهارم برساند، اما تعلل اسماعیلی در زدن ضربه باعث شد تا مظاهری توپ را برای خود کند.

دقیقه ۸۸: مامه تیام این بار در موقعیت تک به تک با مظاهری قرار گرفت که ضربه آرام او را بار دیگر مظاهری به آغوش کشید.

دقیقه ۵+۹۰: ربیع عطایا قدر پاس عباسی را ندانست و در دهانه دروازه توپ را به بیرون زد.

از منطقه غرب آسیا پرسپولیس، استقلال، الدحیل قطر و السد قطر به مرحله یک چهارم نهایی رسیده‌اند که دوم خردادماه قرعه‌کشی این مرحله انجام خواهد شد.